Klucz do „potęgi”

Wielu się zastanawia: jak on / ona do tego dotarli, skąd taka wiedza(?).

Odpowiedź jest wpisana w kilka tekstów. Ale mówiąc wprost i po chłopsku:

Masz tyle ile dajesz, pomniejszone o wartość tego ile chciałeś dla siebie.

Ja również Długo szukałem tego klucza 🙃.

Tak po prostu jest, że dawaj szczęście innym, nie dbając zbytnio o swoje, troszcz się i nigdy nie okazuj obojętności wobec tego co widzisz jako nie dobro i staraj się to poprawić.

Reakcja nie zawsze musi być fizyczna, choć (znowu na swoim przykładzie), zdarzyło się że gdy wracałem z pracy a 3 „typów” trzymało jednego, to podszedłem i zapytałem „czy w czymś pomóc” – gdy otrzymałem odpowiedź, tego co był „ofiarą”, że to on zawinił, bo nie oddał kasy, to znak że godzi się na „karę”. Jednocześnie te „typy”, aż się zdziwili i potem inaczej z nim gadali. Mniejsza o przykład, ważne jest to aby nie udawać, że jesteśmy. Jaki jesteś – takie twoje reakcje.

Kluczem jest to, abyś wykazał się w byciu Dobro.

A konkretnie, to pozyskujesz dostęp do „dalej”, gdy poszerzasz granice Dobro.

Np mimo mocnych rozterek, czy to warto czy nie, czy też to nie wyjdzie komuś na gorsze… opublikowałem pierwszy wpis = „przykładanie”. I okazało się to Dobro.

I tak to jest.

Klucz = jakim DOBRO jesteśmy i ile go czynimy.

Są takie rozdziały w książkach, że gdy bohater staje się świadomy, zaczyna na około coś czynić, jakby „w szale bojowym”.

Tak i każdy ma swoje ja, w dziele Istnienia. I swój głos w „głównym nurcie myślowym” danej społeczności. Ale liczony za tylu, z iloma jesteś „połączony”.

Zatem twoja moc, to ilość ludzi która jest „z tobą”, gdy na sądzie ostatecznym, jeden z nich zapytany, odpowie szczerze i uczciwie – w tym człowieku jest Dobro, bo dał mi je w ten, czy inny sposób.

Także nie tylko „bądź dobry”, ale pokaż to. Udowodnij.

Idź przez miasto i każdemu co spotkasz powiedz dzień dobry i miłego dnia życzę… a może w czymś pomóc (?).

Wiem jak to brzmi i że „nie realne”… a może (?) Czy nasączony radością swojej świadomości, nie pójdziesz/ nie napiszesz coś do swoich sióstr i braci? A najważniejsze jest – nie odmów pomocy, nie finansowej, zaproponuj rozmowę itp. Ale też i nie odchodź, gdy jeszcze jesteś potrzebny. Ale też i rozróżniać trzeba co jest czym, jak i ja musiałem w pewnym momencie zmienić nastawienie…

Bo nie chodzi o „przysługę”, za którą ci ani nie podziękują, ani nie wspomną „na sądzie ostatecznym”.

Tak – nie wszyscy są Dobro. I być może będą cię wykorzystywać, ale nie martw się i tym, bo On wszystko widzi i wie.

Najważniejsze zaś są Intencje.

Dlatego więc wybieraj Dobro jako intencja swoich czynów. To jest to, co sprawia różnicę.

I pamiętaj, że twoje ciało też potrzebuje. Bądź dobry też dla niego, bo tam zamieszkuje mnóstwo „istnień” (komórek) 😊. A nie wszystko dobro co rozum ludzki myśli, że nim jest, zwłaszcza jak w nadmiarze(smaczna golonka, alkohol, słodycze).

A gdy znasz już klucz, to idź i powiedz to innym😊😇. Bo prawdziwa „rewolucja” nastąpi, gdy uzyskany będzie „wynik” lepszy od obecnego głównego nurtu.

Więc po pierwsze sam wzrośnij, a po drugie pomóż wzrosnąć innym.

Wtedy będzie Biel.😇

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Poszukujący